Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  
Staré 18-12-2010, 10:34
Pochva Pochva je offline
Kostlivý bojovník

Datum registrace: Aug 2010
Arrow Několik rad pro lepší hraní

Sepsal jsem pro vás pár rad a typů jak si osobně myslím že je dobré hrát. Zdroj je z většiny americké a české fórum.

Rozdělování zlaťáků do schopností postavy
Aby byla vaše postava opravdu dobrá, je dobré hrát podle toho návodu, protože opravdu funguje.
Příklad: Máte postavu Mága. Další zvýšení inteligence stojí 1000 zlatých. Potom vaše výdrž (druhá nejdůležitější schopnost u každé postavy) by měla být 80% z 1000 zlatých = 800 zlatých.
Štěstí (třetí nejdůležitější) by měla být 40% z 1000 zlatých = 400 zlatých. Obratnost a síla by měla být 10% z 1000 zlatých = 100 zlatých.
Shrnutí: Každá postava by měla mít rozdělené zlaťáky do schopností
Mág - 100% (Inteligence) 80% (Výdrž) 40% (Štěstí) 10% (Obratnost a síla)
Válečník - 100% (Síla) 80% (Výdrž) 40% (Štěstí) 10% (Obratnost a intel.)
Průzkumník - 100% (Obratnost) 80% (Výdrž) 40% (Štěstí) 10% (Síla a intel.)
Pro lepší počítání můžeme použít rovnici:
(u mága) Inteligence/100×80(40, 10)

Vybavení postavy
Vaše postava by měla mít všechno vybavení (zbraň, rukavice, opasek, prsten...) s bonusem na vaši hlavní schopnost (Mág - INT, Válečník - SIL, Průzkumník - OBR). Epický předmět má samozřejmě přednost (osobně ale prodávám každý epický předmět co přidává pouze štěstí).

Lektvary
Je dobré kupovat každý lektvar který se vám objeví v čaroobchodu, i když nepatří mezi vaše hlavní schopnosti. Lektvary nedáváme po jednom, ale nejméně po dvou, nejlépe po třech.

Houbičky (pokud nejste houbičkáři)
Houbičky je nejlépe investovat do 50% zvíře (Drakogriffin, Griffinodrak), pokud na něj 25 houbiček nemáme, koupíme 30% zvíře a šetříme 25 hub.
Kupovat vybavení za více než jednu houbičku se nevyplatí, protože vám vydrží nejdéle asi týden. Taky není dobré kupovat lektvar přidávající 25% života za 15 houbiček, protože se občas objevuje pouze za zlaťáky.
PS: Druhá nejlepší věc jak použít vaše houby je dát je do našeho cechu ).

Zvíře
O zvířeti jsem se už zmínil výše, proto ve zkratce. Kupujeme 50% zvíře (Drakogriffin, Griffinodrak) pokud na něj nemáme kupujeme 30% zvíře.
Ostatní zvířata (20%, 10%) v žádném případě nekupovat.

Díky za přečtení a vaše názory, Pochvicka.
Následující uživatelé (celkem 3) řekli "Díky" uživateli Pochva za tento užitečný příspěvek:
Staré 18-12-2010, 10:58
Xarxon Xarxon je offline
Strašidlo

Datum registrace: Nov 2010
Odeslat zprávu přes Skype™ Xarxon
Standardní

To sú dobré rady hlavne pre nováčikov.

The Following User Says Thank You to Xarxon For This Useful Post:
Staré 18-12-2010, 11:13
Hawke Hawke je offline
Černý fantom

Standardní

S hodně věcmi z rozdělování zlatáků do schopoností nesouhlasím. Proč má mít mág 80% ve výdrži? Jeho hlavní výhodou je velká dmg a tudíž by měl více investovat do inteligence a štěstí. Když jsme u toho nesouhlasím že má mít kouzelník pouze 40% štěstí. Jak jsem již psal, jeho výhodou je dmg a když bude mít šanci na kritik tak 35% (cca 65% zlatek) jeho dmg bude mnohonásobně navýšena. Výdrž u něj není stejně duležitá jako u wara (taky nechápu, proč máš u všech povolání stejná čísla).

Také u wara mě štěstí překvapilo. Hraju na s3 s warem level 105 a síla vylepšení mě stojí 7500 zlatých a štěstí 500 zl. což rozhodně není 40%, ale i přesto, jsem silný. Celkem dobře vymyšleno, ale pár věcí není prostě domyšlených.

Navíc jsem byl překvapen, že zde je napsáno že věci by měli dávat hlavní atribut. Je to sice pravda, ale mohla bys aspon napsat že je dobré si na podzemí nechávat věci. Uvedu přiklad. Průzkumník jde v podzemí do boje proti mágovi. Své věci, které mu dávají bonusy do obratnosti zamění za věci s bonusem do výdrže a štěstí. Proč? Výdrž dovolí průzkumníkovi bojovat déle proti silnému dmg, které na něj působí mág. Štěstí, dává větší šanci na kritik, takže má hráč šanci způsobit škody, které mohou potvoru zabít

Nicméne, s informacemi o zvířatech či houbičkách souhlasím a nováčkové by mohly být potěšeni i přesto, že podobný návod mohou najít ve buildech na své povolání.

Dobrá práce

Naposledy upraveno Hawke; 18-12-2010 v 11:15.
Staré 18-12-2010, 11:29
Pochva Pochva je offline
Kostlivý bojovník

Standardní

Díky za zhodnocení, abych se přiznal tak jsem vždy hrál jen za mága, takže úplný přehled v tom rozdělení u hunterů a warriorů nemám, ale na druhou stranu jak píšeš s tím štěstím u mága, měl jsem i 50% na krit a někdy mi v souboji nepadl ani jeden. Proto si myslím že štěstí ideálně mít tak na těch 25%, protože ty krity si stejně padnou jak chcou ).
Staré 18-12-2010, 14:30
klvb klvb je offline
Kostlivý válečník

Datum registrace: Oct 2010
Standardní

Výdrž není nejdůležitější.Mnohem důležitější je poškození.Jen mága se začátku je lepší vylepšovat výdrž.
Staré 18-12-2010, 16:22
MarekC MarekC je offline
Kutnonoš

Datum registrace: Sep 2010
Standardní

jak pise Hawke
pro maga nema stejnou hodnotu vydrz jako pro wariora.

u wariora je vydrz jeho hlavnim a v zasade jedinym bonusem, ktery ma (armor nepocitam, pac podle mne nefunguje tak, jak je zverejnovano tzn. 50%). takze logicky warior bude preferovat jako druhej status vydrz vyrazneji nez mag.

Souhlasim s tim, ze kazde povolani ma preferovat svuj dmg status a jemu prizpusobovat equip. Ja treba equip na bosse menim minimalne (zejmena kvuli malemu poctu mist v inventory), ale prizpusobuji mu lektvary.

co navod neobsahuje je to nejdulezitejsi - zbran. zatim co u vseho ostatniho mate jen jeden uhel pohledu (velikost bonusovaneho statu), tak u zbrane jsou ty atributy hned tri - status, prumerne dmg a rozptyl zbrane. Ja treba preferuji velky rozptyl, zejmena na bosse.

jelikoz navod je pro nehoubare (houbar preferuje 50% jezditko a 300 touhy kazdy den + zajisti si patricne lektvary), tak bych nekupoval ani za jednu houby predmet, pokud neni zbran. zvlast do levelu 100 se dost equip obmenuje.
Staré 18-12-2010, 16:53
visan88 visan88 je offline
Kostlivý válečník

Datum registrace: Oct 2010
Standardní

podle me je to dobry navod az na to ze kdyz by me obratnost stala 1000g tak sila a inta by me meli stat 100g me obratnost stoji 450g a sila s intou 250g a sem s tim spokojenej
Staré 19-12-2010, 12:40
Tommy Tommy je offline
Kostlivý bojovník

Datum registrace: Jul 2010
Standardní

Každej si jede svoje. Já jedu přesně jak je to napsaný tady 100% int /80% výdrž etc. sem mág. Luck si vylepšovat moc nebudu protože je to pořád o štěstí. Crit může/nemusí padnout, když máte 5% nebo 50% já mám asi 18-19% a padá mi celkem často. A navíc vždycky si počkám na 25% lektvar za goldy + int a výdrž a jsem schopnej dostat se v síni slávy kolem 300-týho místo(né nadlouho, ale přeci se tam objevím ) a to si v klidu povodím hráče o několik lvl více(můj rekord je asi o 13 lvl víc) a to nejsem houbičkář.
Staré 19-12-2010, 16:29
adam adam je offline
Strašidlo

Datum registrace: Dec 2010
Standardní

Marek C má pravdu u válečníku je nejlepší (nejhlavnější)vylepšovat výdrž a kupovat lektvary 25% života takže u válečníků takhle 100%výdrž 80%síla 40%štěstí
Staré 19-12-2010, 18:18
oskarh oskarh je offline
Kutnonoš

Datum registrace: Dec 2010
Question Staty

Kdyz uz se mluvi o statech,tak sem se chtel zeptat jake staty by mel mit takovej idealni hrac na lvlu 48 ? ( byl by to jen obcasny kář,ktery dava do cechu a kupuje za ne Tygra...)
Zamčené téma

Možnosti
Zobrazování

Pravidla přispívání